Egy fiatal feleség mindennapjai

Szerdai főzési tippek – Borsófőzelék csirkemellel

 

 

Sziasztok!

 

Ismét szerda, úgyhogy jöjjön a szerdai nap tematikus bejegyzése a főzési-sütési tippek. Olyan ételeket fogok bemutatni, amelyek könnyen elkészíthetőek. Régen nem voltam nagy kedvelője a főzelékeknek, de mostanában egyre többet megeszek.

A borsófőzeléket mi sósan szoktuk elkészíteni. Nagy meglepetés volt, amikor az Anyóstól egyszer ezt kértem ebédre, és belekóstolva édes volt. Én nem szeretem keverni az édeset és a sósat. Ez ilyen szögletes gondolkodás, de hát nem tudok mit tenni. Szóval megkóstoltam már édesen is, de nálam maradt a sós verzió. Ez következik most egy kis csirkemellel.

 

DSCF0274

Első lépésben megpárolom a hagymát, vagy azt is mondhatnám, hogy megdinsztelem. Vigyázzunk nehogy odaégessük, mert akkor hiába sírtunk az aprítás alatt, kezdhetjük elölről.

DSCF0275

Ezután tegyük bele a borsót, amit szintén át kell melegíteni/párolni/pirítani (nem tudom, elég fapados szókincsem van a főzési szakszavakból)

Én csak két főre főzök, úgyhogy nem szoktam hatalmas mennyiséget készíteni. (Mondjuk ebből még másnap is ettünk.)

DSCF0278

Ezután jön a víz és a só. Semmi egyéb fűszerrel nem szoktam turbózni. Itt is érvényes a kevesebb néha több.  Ezt szépen hagyom, hogy főljön.

DSCF0280

Addig elkészítem a csirkemellet, amit különböző alaplapú hasábokra vágom.Nemhogy ikozaédert, de még egy hexaéder sem lett. 🙂

DSCF0281

Ismét egy kis sírás következik. A hagymát megpirítom, majd hozzáadom a húst.

DSCF0282Addig sütöm, amíg nem fehéredik ki. Ha szerencsések vagyunk akkor nem ég oda, jelentem én többet mosogathattam, kellett egy edény-csere .

Ezután felöntöm egy kis vízzel és hagyom főni/párolódni.

DSCF0283

Ha a borsó megfő, akkor készítek hozzá egy fehér mártást (liszt és egy kis víz). Anyu néha  pirospaprikát is szokott rakni hozzá. Én jobban szeretem fehéren. Ez megy még a borsóhoz. Vigyázzunk a csomókra. Hagyjuk még kb. 10-15 percig főzni és kész.

DSCF0292Itt a végeredmény. A férjem egy kis magvas zsemlét is evett hozzá, hogy laktatóbb legyen :).

 

Remélem tetszett.

Várom az ötleteiteket, Ti hogyan szoktátok elkészíteni!

 

 

Legyetek jók!

Erika

 

 

Chilis bab, avagy hogyan tudunk kedveskedni a férjünknek

Sziasztok!

 

Visszatértem. Először a beadandók, utána pedig a betegség terített le. Ma már sokkal jobban érzem magam, de az elmúlt napokban a munka után muszáj volt egy kis alvást is beiktatnom délután.

Bár csütörtök van, úgy gondoltam egy kis egyszerű, és nagyszerű egytálételt hozok. Én személy szerint nem szeretem megenni, elkészíteni viszont igen.

 

Chilis bab:

Hozzávalók:

– 2 konzerv vörösbab

– 1 konzerv kukorica

– 1 csomag Knorr Mexikói chilis bab rafinéria

– darált hús (kb. 30-40 dkg)

DSCF0319

Oké, akkor vágjunk is bele. Első lépésként meg kell párolni a húst. Egy kis vizet mindenképp szoktam alá önteni, nehogy odaégjen.

DSCF0320

 Amikor nagyjából kész a hús, akkor beleteszem a vörös babot és a kukoricát.

DSCF0321

DSCF0322

DSCF0323

Hagyom, hogy ezek is forrjanak egyet és érjenek össze az ízek.

Az utolsó momentum az instant por összekeverése vízzel, majd hozzáadása.

DSCF0325

Ezután kb. 10-15 percig főzöm és kész.

DSCF0326
DSCF0329

Friss kenyérrel tálalom. Készítettem vakuval és vaku nélkül is egy-egy képet. Kinek melyik tetszik jobban.

DSCF0332

 

Érdemes kipróbálni, főleg, ha időhiányban szenvedtek. Egyszerű és nagyszerű!

 

Remélem jól telt a hetetek. Már csak 1 nap és itt a hétvége.

Gondolom nem vagyok egyedül az örömmel, amit a jó idő okoz 🙂

 

Legyetek jók!

Erika

Szerdai főzési tippek (nem profiknak)

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy hol olvastam/hallottam, de nagyon megtetszett, amikor a kémia és a főzés között párhuzamot vontak. Belegondolva én is úgy tekintek rá, mint egy kémiai kísérlet megvalósítására.

Szeretem, ha pontosak a hozzávalók. Azért van a mérleg, hogy használjuk. Régen az agyamra mentek az érzéssel, ízlés szerinti kommentárok. Ki tudja mennyi az??? Én nem!

Jó, nem mondom, hogy most már annyira gyakorlott vagyok. Valamennyi tapasztalatot már sikerült szereznem. Rajta vagyok az ügyön.

Most az egyik nagyon egyszerű, de annál könnyebb levesemet szeretném bemutatni Nektek. Ha nem tudom mit ennék, akkor mindig zöldséglevest főzök májgombóccal. A gombóccal mindig csalok, hiszen nem vagyok olyan profi, hogy az csak úgy menne… Már megvan a jól bevált, előre gyártott :).

DSCF0258

Az első lépés mindig a piszkos munka. A zöldségeket szépen meghámoztam, majd megmostam. Milliméter (??)  pontossággal felkarikáztam, valamint felkockáztam. Én sárga- és fehérrépából, burgonyából, vöröshagymából és zöldborsóból főzöm az esetek döntő többségében a levest. Ha volt otthon, akkor már tettem bele karfiolt, vagy brokkolit is. Most csak ezek voltak, úgyhogy hagyományőrző módon főztem.

DSCF0262

A zöldségeket ezután egy fazékba tettem és egy kis olajon megpirítottam őket. Ugye tudjátok mi a különbség a fazék és a lábas között??!!

DSCF0266

Felöntöttem vízzel és sóval ízesítettem. Ilyenkor egyáltalán nem néz még ki bizalomgerjesztőnek, de azzal szoktam nyugtatni magam, hogy a  jó munkához idő kell :).

DSCF0279

Szerencsére a zöldségek gyorsan megfőnek. Amikor már majdnem teljesen puha a krumpli, akkor szoktam beletenni a májgombócokat. Általában a csomagoláson azt írják, hogy 8-10 perc alatt kész, de én kb. 15 percig szoktam főzni.

DSCF0285

DSCF0289

 

Az idő eltelte után már csak egyetlen dolgunk van, talán ez a legjobb része: A remekművünk elfogyasztása. 🙂

 

Próbáljátok ki! Kezdő szakácsoknak pedig kimondottan ajánlom. Nagyon nehéz elrontani 🙂

 

Legyetek jók!

 

Erika

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!